Інформація щодо змін та реформ в медичній галузі.

ТРАНСФОРМАЦІЯ В ГАЛУЗІ

Вже з січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в охороні здоров’я.

Закон 2168 – VIII “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення перебдачає реформу фінансової системи медицини“.

Вже з січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в охороні здоров’я. А саме першого етапу реформи – нового механізму фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу.

Фінансування здійснюється Національною службою здоров’я України (НСЗУ) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи «гроші йдуть за пацієнтом» – оплачує вартість реально наданих медичних послуг.

Національна служба здоров’я вже уклала договори з 66 комунальними, 16 приватними медичними закладами і 10 лікарями-ФОП (всього 92 договорів), які надають первинну медичну допомогу в Дніпропетровській області.

З 2020 року усі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України. Для цього вони мають відповідати кільком вимогам, перша з яких – реорганізація у комунальні некомерційні підприємства (комунальні підприємства).

Лідером з реорганізації закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, є Полтавська область, де 85% закладів вже змінили свій статус. Перш за все це пов’язано з тим, що з 1 квітня 2019 р. в Полтавській області почався пілотний проект з відпрацювання НСЗУ всіх нюансів нової моделі фінансування у лікарнях.

Державна програма розробляється, у тому числі, з урахуванням досвіду пілотного проекту в Полтавській області. Тому досвід Полтавщини важливий для належного запуску програми медичних гарантій у 2020 р.

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що вартість послуг у програмі медичних гарантій включатиме всі поточні видатки лікарень на надання медичної послуги пацієнту, у тому числі роботу медиків, ліки в рамках Національного переліку та харчування. Оплата комунальних послуг закріплена в Бюджетному кодексі за місцевими бюджетами.

Програма буде ухвалена Верховною Радою України разом з Державним бюджетом на наступний рік.

СУМІСНИЦТВО ТА СУМІЩЕННЯ: ГОЛОВНІ ВІДМІННОСТІ

Сумісництво та суміщення: головні…

ЗМІНИ ЗА ДОГОВОРАМИ З НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ на 2023 РІК

ЗМІНИ ЗА ДОГОВОРАМИ З НАЦІОНАЛЬНОЮ…

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ПРАЦІВНИКА

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ…

© Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників охорони