Історія

Піонерами щодо створення професійних спілок серед медиків були фельдшери, які у 1897 році створили товариство взаємодопомоги фельдшерів та фельдшериць у Катеринославі

Піонерами щодо створення професійних спілок серед медиків були фельдшери, які у 1897 році створили товариство взаємодопомоги фельдшерів та фельдшериць у Катеринославі.

Людині праці у всі часи було нелегко. Будь-яка влада намагалася пригнічувати, утискати, вимагати всебічної покори, при цьому не покращуючи ні умови праці, ні її оплату. І з цим необхідно було боротися.

Так, у 1906 році у Катеринославі створені товариства взаємодопомоги фармацевтів та аптечних помічників, ветеринарних лікарів та лікарів промислових підприємств.

У 1906 році відповідно до «Тимчасових правил про професійні товариства» (фактично перший нормативно-правовий акт – Закон про профспілки) офіційно було зареєстровано «Професійне товариство службовців фармацевтів Катеринославської губернії», яке було членом першого міжсоюзного профоргану губернії – Центрального бюро професійних спілок.

У 1919 році на І Всеукраїнському з’їзді медпрацівників було створено єдину профспілку працівників охорони здоров’я «Всемедикосантруд».

У 1920 році повсюди створюються губернські комітети профспілки медиків. Створено такий комітет і в Катеринославі. І саме з цього часу ведеться відлік часу створення обласної профспілкової організації працівників охорони здоров’я.

Джерело: Коврига В. К. Всегда с людьми. «Лира», 2009

© Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників охорони