Успіх трансформації системи охорони здоров’я напряму залежить від місцевої влади.

Законодавство про місцеве самоврядування передбачає, що саме місцева влада відповідальна за забезпечення медичного обслуговування на відповідній території.

Місцева влада є власником закладів охорони здоров’я, НСЗУ – єдиним замовником і платником. НСЗУ є замовником, що оплачує закладам за медпослуги, які пацієнти отримують безоплатно. НСЗУ платить закладам кошти, а місцевій владі – дає можливості.

Це – тандемна робота Національної служби здоров’я України і місцевої влади. Саме вона обирає керівника медзакладу, який має налагодити роботу в новій системі, стежить за тим, щоб населення цієї території було задоволене медичними послугами.

На часі впровадження наступного етапу трансформації системи охорони здоров’я: передумовою цього є підготовка закладів охорони здоров’я до укладення договорів з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

Забезпечити готовність медичних закладів до укладання договорів з НСЗУ – це завдання саме місцевої влади.

Основними кроками для трансформації медичного закладу є автономізація, комп’ютеризація та підключення до електронної системи охорони здоров’я.

Є вже дуже багато успішних прикладів взаємодії та співпраці НСЗУ та органів місцевого самоврядування. Ці кейси пов’язані з тими територіями, де місцева влада уважно ставиться до процесів трансформації у сфері охорони здоров’я. Там є надзвичайні успіхи.

Про це ми розповідатимемо щоп’ятниці. Читайте #НСЗУплюсМісцеваBлада разом з нами.