РОЗ’ЯСНЕННЯ ФСС!!! ЯК ОФОРМИТИ ЛІКАРНЯНІ ТА ВИПЛАТУ ПО НИХ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ДІЄ ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК ВИДАЧІ ЛИСТІВ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Фонд соціального страхування продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства. Про це розповіла директор ФСС Олена Дума, повідомили на Урядовому порталі. Також вона надала роз’яснення щодо оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційною хворобою COVID-19. «Загальні правила виплати за лікарняними на території України діють. Нагадую, що у разі хвороби застрахованої особи, Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання», – повідомила вона.

Під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності Зокрема, за словами Олени Думи, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності оплачується Фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом, або лікарем-терапевтом.

Вона зазначила, що фінансова допомога за рахунок Фонду у такому випадку надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини. «На час самоізоляції під медичним наглядом задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції Фонд соціального страхування буде компенсувати 50% заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка. Також надається право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров’я», – повідомила очільниця Фонду. При цьому Олена Дума наголосила, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи
щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. «Запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі», – вказала вона.

Звернутись за консультацією можна на «гарячу лінію» Фонду за телефоном 0-800-501-892.