АЛГОРИТМ ДІЙ ІНЖЕНЕРА З ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА ПЕРІОД РОБОТИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ COVID -19

Спільно з медичним директором, відповідальною особою з цивільного захисту, головою комісії з інфекційного контролю та завідувачами всіх служб та відділень розробити:

1.1. План дій керівництва закладу на період епідемії.

1.2. Програму навчання щодо надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію для лікарів.

1.3. Програму навчання щодо надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію для середнього медичного персоналу.

1.4. Програму навчання щодо дій під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію для молодшого медичного персоналу.

1.5. Програму навчання щодо дій під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію для господарчого персоналу.

1.6. Інструкцію з охорони праці для лікарів під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.7. Інструкцію з охорони праці для середнього медичного персоналу під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.8. Інструкцію з охорони праці для молодшого медичного персоналу під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.9. Інструкцію з охорони праці для електромонтерів щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.10. Інструкцію з охорони праці для слюсарів-сантехніків щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ , які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.11. Інструкцію з охорони праці для ліфтерів щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.12. Інструкцію з охорони праці для прибиральників службових приміщень щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.13. Інструкцію з охорони праці для сторожа щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

1.14. Інструкцію з охорони праці для водія автотранспортних засобів щодо дій під час епідемії. В інструкції вказати найменування ЗІЗ, які використовувати під час роботи, порядок їх надягання, терміни використання, зняття та утилізації.

2. Спільно з медичним директором, відповідальною особою з цивільного захисту, головою комісії з інфекційного контролю та завідувачами всіх служб та відділень розробити та подати на затвердження проект наказу про:

2.1.Затвердження Плану дій керівництва закладу на період епідемії.

2.2. Затвердження Програм навчання працівників закладу щодо дій під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію.

2.3. Затвердження інструкцій з охорони праці, зазначених в п. п. 1.6.-1.14.

2.4. Затвердження переліку посадових осіб, які проводитимуть навчання та інструктаж працівників за затвердженими програмами та інструкціями.

2.5. Про проведення обов’язкового позачергового та періодичного інструктажу з охорони праці всіх працівників закладу в зв’язку із роботою в умовах  епідемічної ситуації.

2.6. Про обов’язкове страхування медичних працівників від захворювання на коронавірусну інфекцію під час надання медичної допомоги хворим на цю інфекцію.

3. Спільно з медичним директором, відповідальною особою з цивільного захисту та головою комісії з інфекційного контролю розробити:

3.1.Положення про розслідування випадків захворювання медичних працівників на коронавірусну інфекцію.

4. Спільно з медичним директором, відповідальною особою з цивільного захисту та головою комісії з інфекційного контролю розробити  та подати на затвердження проект наказу про:

4.1. Затвердження Положення про розслідування випадків захворювання медичних працівників на коронавірусну інфекцію.

4.2. Затвердження складу комісії з розслідування випадків захворювання на коронавірусну інфекцію медичних працівників під час надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію.

Для здійснення роботи пропонуємо керуватися:

– наказами МОЗУ від 17.02.2020 №366, від 25.02.2020 №552; від 28.03.2020 №722;

– наказами ДОЗ ДОДА від 31.01.2020 №123/0/197-20; від 18.02.2020 № 201/0/197-20; від 04.03.2020 №282/0/197-20; від 10.03.2020 №314/0/197-20; від 16.03.2020 №329/0197-20;

 – рішенням Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 16.03.2020р протокол №9.

Інспектор з охорони праці                                                     О. Драган